Úvodní problém? Brno má nedostatečně pokryté služby turistům, a to hlavně infocentra a panely

Vítáme Vás
na prezentaci projektu „Infoproblémy města Brna“ zabývajícího se problematikou turistických informačních center v městě Brně, které byly v nedávné době velmi diskutované. Tato centra jsou velmi důležitá nejenom jako zdroj informací pro turisty a návštěvníky Brna, ale také se zde mohou informovat i samotní občané Brna. Ať už jde o různé koncerty nebo sportovní akce, je zde možné získat další podrobnosti o akci nebo zakoupit lístky či získat další informační prospekty.

Největší problém je jejich (na město Brno) malý počet. V současné době jsou v centru Brna dvě turistická informační centra (nepočítáme centrum na BVV, které je dál od "památkového" středu). Jedno se nachází na ulici Radnická a druhé na ulici Nádražní. Jejich služby jsou kvalitní, ale dvě centra na tak velké město, jako je Brno, je opravdu málo. Dle našeho názoru by mělo být postaveno nejméně ještě jedno. Součástí našeho projektu je také poukázání na některé nedostatky spojené s informačními panely a návrh na jejich řešení.

Cílem našeho projektu je ukázat náš plán řešení - rozšíření informačních center, rozmístění panelů s informacemi pro turisty, výstavba historické stezky, projekt „městské rally" inspirované v Německu, "meeting pointů" a další. Doufáme, že naše úsilí nebylo zbytečné a práce vložená do zpracovávání se nakonec promítne v lepší kvalitě služeb v městě Brně a město Brno se tak zase posune o kousek blíž k moderním evropským městům 21. století.

Na projektu se podílejí: Kamil Zeman, Tomáš Pohl, David Zouhar - Gymnázium, Brno-Řečkovice
Zařazeno do soutěže "Problémy Brna jsou i naše společné problémy"Turistická informační centra
Může se vám zdát, že je to věc zcela zbytečná, ovšem není tomu tak. Pokud jste ostřílený "Brňák", pak pro Vás není problém najít hlavní nádraží či nejkratší cestu na Petrov. Neznalým turistům to však leckdy může působit nesnáze.

Celý článek

Všimli jste si někdy nějakého?
Tuto vymoženost najdeme dnes již v každém větším městě a to v hojném počtu. Každému se nechce vyhledávat historii o památkách na internetu. Proto je infopanel ideálním řešením pro poskytnutí potřebných informací přímo na ulici.

Celý článek

Město je plné památek, využijme je!
Turisté, zahraniční studenti, školní výlety i brněnští rodáci mají zájem prohlédnout si okolí, ve kterém žijí. Proto se snažíme navrhnout nová vylepšení těch stávajících "prohlídkových" služeb a zavedení některých nových.

Celý článekPlán zapojit školy do tvůrčí činnosti
Tvorba informačních tabulí a panelů není nákladná, je tvůrčí a naučná a ideální jako projekt pro školy a gymnázia. Studenti tak budou moci tvořit pro Brno a jejich výsledky pak uvidí turisté z celého světa, kteří je jistě náležitě ocení.

Celý článek

Výsledky naší ankety
Ve městě - na nejfrekventovanější ulici, na internetu, ve škole - tam všude jsme se snažili zjistit veřejné mínění týkající se našeho problému. Výsledky jsme zdokumentovali a vyjádřili přehledně formou grafů.

Celý článek

Závěr
Na projekt jsme investovali desítky hodin našeho času, tak doufáme, že to nebyla práce marná a že ji dokážete alespoň trochu ocenit. Jsme ale rádi, že jsme mohli něco takového vypracovávat, je to pro nás další zkušenost. Děkujeme za návštěvu!

Celý článek


Anketa v ulicích Brna

Graficky zpracované výsledky
Při zpracovávání jsme si vyhradili jeden celý pracovní den na "návštěvu" rušných ulic v Brně, abychom mohli celkem třem věkovým kategoriím - studenti, středník věk a důchodci, dávat otázky týkající se turistických informačních center, informačních panelů a tabulí, návrhů na zlepšení kulturní stránky věci a mnoho dalších. Kompletní zpracované výsledky jsou v sekci ankety, na malou ukázku se můžete podívat zde vlevo (po kliknutí se obrázek zvětši do pop-up okna).

Kamil Zeman © 2006 | Gymnázium, Brno-Řečkovice | XHTML/CSS | Vytvořili Kamil Zeman, Tomáš Pohl, David Zouhar